Szerző: Huang Megjelenés ideje: 27-01-2026 Eredet: Telek

A LED-es panellámpák mindenhol megtalálhatók – a nyitott irodáktól és tantermektől a klinikákig, üzletekig, szállodákig, raktárakig és nappalikig. Ez az útmutató bemutatja a kiskereskedőknek és a forgalmazóknak, hogyan illeszthetik a megfelelő panelt az egyes környezetekhez, szabványokon alapuló gyakorlati munkafolyamattal, alacsony vibrálású illesztőprogramokkal, megbízható tanúsítványokkal, valamint bevált anyagokkal és hőkezeléssel.
A LED panellámpák egységes, alacsony profilú általános világítást biztosítanak ismerős mennyezeti modulméretekkel, egyszerű telepítéssel és széleskörű kompatibilitási lehetőséggel a modern kezelőszervekkel. A forgalmazók számára a vonzereje a kiszámítható teljesítmény, a széles körű alkalmazhatóság a függőleges területeken, és az SKU-k, amelyek tisztán illeszkednek a rácsos mennyezetekhez vagy a felületi/függesztett készletekhez. A tervezők és kivitelezők számára a paneles lámpatestek a feladatnak megfelelő megvilágítást és kényelmes látási feltételeket biztosítanak, ha a megfelelő optikával és meghajtókkal párosítják.
A közös erősségek a következők:
Vékony forma és letisztult vonalvezetés a modern belső terekhez
Egyenletes diffúzió, amely csökkenti a foltokat és az árnyékokat
Széles méretű lefedettség (pl. 600 × 600 mm, 2 × 2 láb, 1 × 4 láb, 2 × 4 láb) szerelési rugalmassággal

A széleken megvilágított panelek LED-eket helyeznek el a kerület mentén, és egy fényvezető lemezt használnak a fény szétterítésére, ami ultravékony profilokat és egyenletes diffúziót tesz lehetővé. A háttérvilágítású panelek a LED-eket a diffúzor mögé helyezik, így általában nagyobb hatékonyságot és egyszerűbb káprázás-szabályozást érnek el a mikroprizmás optikával. Egyik sem általánosan 'jobb'; a megfelelő választás a megcélzott hatékonyságtól, vastagságtól, vizuális kényelemtől (UGR) és költségkerettől függ.
A legtöbb kereskedelmi mennyezet elfogadja a süllyesztett troffer stílusú paneleket, de a felületre szerelt keretek és felfüggesztési készletek fedezik a beton burkolatokat, a szabadon álló szerkezeteket és az esztétikai igényeket. Ellenőrizze a mennyezet típusát, az üreg mélységét és a meghajtó elhelyezését (integrált vagy távirányító), és ellenőrizze, hogy a tartozékkészletek megfelelnek-e a mennyezeti modulnak. A gyakori rögzítőkészletek és formátumok gyors átvizsgálásához tekintse meg a panelkategória hubját a márka webhelyén a leíró horgonyszöveg alatt panelfény felállás és szerelési lehetőségek.
Az opál diffúzorok lágy, egyenletes fényt kínálnak, míg a mikroprizmás optika és a méhsejt alapú tükröződésgátló tartozékok csökkenthetik a fénysűrűséget nagy látószögek mellett, hogy segítsenek elérni az egységes tükröződési besorolás (UGR) céljait. Ha egy projekt UGR ≤ 19-et igényel (jellemzően irodákban és tantermekben), válassza a szabályozott fénysűrűségű optikát, és erősítse meg alkalmazásalapú UGR-számításokkal, ne csak egy általános 'UGR≤19' jelvényt.

Munkahelyi célok: Beltéri munkaterületek esetében az európai szabvány összefoglalói tipikusan fenntartott megvilágítási és vizuális komfortcélokat határoznak meg – pl. kb. 500 lux irodai munkaállomások esetében, CRI ≥ 80 és UGR ≤ 19 – lásd az EN 12464-1:2021 szabvány mérvadó áttekintését a Performance in Lighting részből: EN 12464-1:2021 beltéri munkahelyek áttekintése.
Csillapítási módszer: A CIE egységes tükröződési besorolása következetes módszert kínál a kényelmetlen tükröződés előrejelzésére; a DesignLights Consortium adatlapja egyértelmű alapozó: DLC magyarázó az UGR-ről és az alkalmazásokról.
Villogás: Az időbeli fénymoduláció szabályozásához sok csapat hivatkozik az IEEE 1789-2015 szabványban javasolt gyakorlatra; Az elfogadható villogás és a frekvencia részletei itt találhatók: Az IEEE 1789 javasolt gyakorlati összefoglalója.
Élettartam: Ellenőrizze a LED-csomag/modul tesztelését az LM-80-on és a TM-21 vetítésen keresztül, amely támogatja a lumenfenntartási igényeket; egy tömör, technikai magyarázat elérhető az US DOE archívumában: A DOE áttekintése az LM-80 teszteléséről.
Behatolás elleni védelem: az IEC 60529 által meghatározott IP-besorolások határozzák meg a poros vagy nedves területeken való használatra való alkalmasságot; Az Intertek egyértelműen leírja a sémát: IEC 60529 IP minősítési útmutató.
Jó közérzet és minőség: A WELL Building Standard v2 olyan funkciókat tartalmaz, mint a vakítás szabályozása, a fényminőség és a megvilágítás megfelelősége; lásd ezt a gyakorlati összefoglalót: A WELL Building Standard v2 világítás összefoglalása.
Biztonság és programok: UL (Észak-Amerika), CE/ENEC (EU) jelzi a biztonsági megfelelőséget; Az ENEC gyári felügyeletet is magában foglal. Az észak-amerikai DLC SSL minősítés támogathatja az energiaprogramok jogosultságát; ellenőrizze az aktuális verziót, ha az árengedmények számítanak. A következő SSL-követelmények vázlata itt érhető el: DLC SSL V6 műszaki követelmények tervezete (2025. április) (követelések benyújtása előtt erősítse meg a végleges verziót).
Lumen és hatásfok (lm/W): Célok meghatározása alkalmazásonként; a hatékony panelek általában meghaladják a 120 lm/W-ot, magasabb értékekkel az ipari igényekhez.
CRI és R9: CRI ≥ 80 megfelel a legtöbb térnek; A CRI ≥ 90 erős R9-cel segíti a kiskereskedelmi és egészségügyi színezési feladatokat.
CCT: 2700–3500 K vendéglátás/lakásos; 4000–5000 K iroda/oktatás/egészségügy/ipari.
UGR és optika: Válasszon olyan optikát, amely nagy látószögű fénysűrűséget szabályoz, és in situ érvényesíti az UGR-t.
Villogási mutatók: Keresse meg a mért villogási százalékot és gyakoriságot, amely megfelel az IEEE 1789 alacsony kockázatú útmutatásnak.
IP-besorolás: illeszkedik a környezethez (IP20/40 száraz belső terekhez; IP44 nedves helyiségekhez; IP65+ poros/nedves zónákhoz).
Elektromos minőség: A teljesítménytényező (≥0,9 tipikus) és a teljes harmonikus torzítás (THD) határértékei projektenként határozhatók meg.
4. Hogyan válasszunk: Gyakorlati kiválasztási munkafolyamat

Kezdje a tér típusával és a feladattal. Durva tervezési módszerként a teljes helyiség lumen ≈ cél lux × terület ÷ (CU × LLF), ahol CU a hasznosítási együttható és LLF a fényveszteségi tényező. Példa: a 90 m² az 500 lux-os iroda 0,6 CU és 0,8 LLF értékkel ≈ 500 × 90 ÷ (0,6 × 0,8) ≈ 93 750 lumen összesen. Ha az Ön által választott LED panellámpák egyenként 4000 lumen fényerőt adnak le, akkor előzetesen körülbelül 23–24 panelt tervez, majd fénytani eszközökkel és elrendezési korlátokkal finomítja.
Irodákban és tantermekben céluljon meg az UGR ≤ 19 és a CRI ≥ 80–90 CCT körülbelül 4000–5000 K mellett. Használjon mikroprizmás vagy méhsejt optikát a nagy látószögű fénysűrűség korlátozására és a látási komfort javítására a tükröződő helyiségekben. A kiskereskedelem gyakran keveri a melegebb CCT-ket (3000–4000 K) a ≥ 90 CRI-vel, hogy az áruk népszerűvé váljanak, miközben fenntartják az elfogadható UGR-t (gyakran ≤ 22 az értékesítési szinteken).
Előnyben részesítse az állandó áramú meghajtókat, amelyek minimálisra csökkentik a látható villogást a fényerő-szabályozási tartományban. Győződjön meg arról, hogy a LED-csomagok rendelkeznek-e LM-80 tesztekkel, és hogy a lámpatest fényáram-fenntartási igényét egy megfelelő tesztidőtartamú TM-21 vetület támasztja alá. Őrizze meg a biztonsági jelöléseket (UL/CE/ENEC), és ellenőrizze a DLC-listát, ha fontosak az engedmények.
Közzététel: A KEOU Lighting a mi termékünk. Példaként arra, hogy a forgalmazó hogyan navigálhat a termékkínálatban, a vevő kiválaszthatja az irodák és tantermek háttérvilágítású mikroprizmás SKU-jait, majd összehasonlíthatja az adatlapokat a villogási mutatók, az LM-80/TM-21 referenciák és a biztonsági jelzések tekintetében. Legyen ez az értékelés következetes minden szállítónál.
Erősítse meg a mennyezet típusát (beépítési rács vs. vakolat/beton), a rendelkezésre álló üregmélységet, a tartozékkészleteket, a bekötési módot és a vezérlési protokollt (0–10 V, DALI, fázis). A gyakorlati előkészítés és a biztonság érdekében lásd a belső telepítési útmutatót: eszközök és lépések a LED panellámpák felszereléséhez , valamint a kísérő megjegyzés kábelezési és illesztőprogram-kompatibilitási szempontok.

Tervezés 500 lux felé tartva a munkasíkon UGR ≤ 19, CRI ≥ 80–90 és CCT 4000–5000 K. Tartsa alacsonyan a villogást az IEEE 1789 útmutatás szerint, hogy csökkentse a vizuális fáradtságot a képernyőn végzett munka során. A mikroprizmákkal ellátott panelek segítenek csökkenteni a tükröződést a világos, tükröződő belső terekben.

Cél 300–500 lux kortól és feladatoktól függően, UGR ≤ 19 és CRI ≥ 80–90. Tartalmazza a tompítást az AV módokhoz. Többcélú helyiségekben olyan meghajtókat válasszon, amelyek tompított állapotban is stabil kimenetet biztosítanak a stroboszkópos hatások elkerülése érdekében.

Az általános területeken és a klinikákon gyakran 300–500 lux az UGR ≤ 19. Használjon CRI ≥ 90 értéket, ahol a pontos színvisszaadás számít (pl. értékelési területek). Törekedjen erős villogásszabályozásra, és ahol a tisztíthatóság prioritást élvez, vegye fontolóra az IP40–IP54 védettségű burkolatokat és a zárt diffúzorokat.

Tervezzen nagyobb megvilágítást (gyakran 750–1000 lux kiemelő rétegekkel kombinálva). Használja a CRI ≥ 90-et erős R9-cel a telített vörös színekhez, és válassza a CCT 3000–4000 K értéket a márkahangulathoz igazodva. Az UGR-küszöbök általában ≤ 22 az értékesítési szinteken; koordinálja a kiemelő világítást panelekkel az éles kontrasztok elkerülése érdekében.

Az előterek és a nyilvános területek a meleg CCT-ket (2700–3500 K) részesítik előnyben, CRI ≥ 80–90 és szerény, gyakran 300–500 lux körüli megvilágítású aktív zónákban. A zökkenőmentes tompítás és a jó vezetői viselkedés alacsony szinten gondoskodik a kényelmes légkörről. A vendégszobákban alacsonyabb megvilágítás és rétegvilágítás a jellemző.

Válasszon nagyobb hatásfokú LED panellámpákat világításgyártáshoz vagy tiszta zónákhoz, ahol sík, egyenletes mennyezeti síkot kívánnak elérni. A tipikus tartományok 300–750 lux (további részletek a részletes összeszereléshez), UGR ≤ 22–25, CRI ≥ 80, CCT 4000–5000 K. Poros vagy párás területek esetén az IP65+ szabványt alkalmazza, és biztosítson robusztus hőutakat.

A lakóterek általában 100–300 lux körüliek, CRI ≥ 80 és meleg CCT 2700–4000 K. A fürdőszobák és konyhák IP44-et igényelhetnek a nedvességnek kitett zónákban, míg a hálószobák és nappalik IP20-at használhatnak.
Használja ezt a kompakt ellenőrzőlistát bármely panelvonal következetes értékeléséhez:
Ellenőrző csomag: biztonsági jelölések (UL/CE/ENEC), szükség esetén DLC-lista, LM-80 csomagjelentés és TM-21 vetítés.
Villogásszabályozás: a mért villogás százalék/frekvencia az IEEE 1789 alacsony kockázatú útmutatáshoz igazítva; halványított szinteken stabil.
Optikai kényelem: mikroprizmás vagy hasonló optika, ahol az UGR ≤ 19/22 a cél; alkalmazás alapú UGR számítások.
Fotometria és hatékonyság: IES-fájlok, egységesség és lm/W a projektosztálynak megfelelően (≥120–140 lm/W a hatékony specifikációkhoz).
Környezeti illeszkedés: IP20/40 száraz belső terekhez; IP44 nedves területekhez; IP65+ poros/nedves használatra.
Vezérlések és vezetékek: 0–10 V, DALI vagy fázisszabályozás megerősítve; illesztőprogram-kompatibilitás megjegyezve; pótalkatrészek kaphatók.
Reklámok: garanciális feltételek, dokumentált hibaarány-előzmények, tételteszt, MOQ, átfutási idő, csomagolás.
7. Semleges adatlap példa és megfelelőségi táblázat
Gondoljon erre úgy, mintha egy tápértékcímkét olvasna. Egy tipikus háttérvilágítású panel adatlapja 4000 lm-t tartalmazhat 32 W-on (125 lm/W), CRI 90, CCT 4000 K, UGR '≤ 19 mikroprizmás optikával,' PF ≥ 0,9, THD ≤ 15%, IP4 ≤ 15%, IP4 villogás, teljes kimenetnél 1% UL/CE/ENEC biztonsági jelölések. Ezután össze kell vetnie az LM-80-at a LED-csomaggal és az L70-igényt alátámasztó TM-21 vetítéssel, valamint a DLC-listával, ha visszatérítésre van szüksége.
| Megfelelőségi tétel | Mit jelent | Mit kell kérni |
Biztonsági jelölés (UL/CE/ENEC) |
Megfelelés a regionális biztonsági szabványoknak |
A tanúsítványok száma és hatálya; gyári felügyelet (ENEC) |
LM-80 (LED csomag) |
Dokumentált lumenfenntartási vizsgálat |
LED gyártmány/modell, teszthőmérséklet, időtartam (≥6000 óra) |
TM-21 vetítés |
Lumenfenntartási vetület az LM-80 adatokból |
L70/L90 vetület határokon belül; mintaméretek |
Villogási mutatók (IEEE 1789) |
Időbeli modulációs kockázat az elsötétítés során |
Villogási százalék/index és frekvencia vizsgálati módszer |
UGR bizonyíték |
Kényelmetlen káprázás elleni védelem az alkalmazásban |
Optikai típus és alkalmazás UGR számítások |
IP-besorolás (IEC 60529) |
Por-/vízállóság a környezet számára |
IP kód, pecsétek, tisztíthatósági megjegyzések |
DLC (ha releváns) |
Teljesítmény/ellenőrzési minősítés engedményekre |
Jelenlegi verziólista és modellazonosítók |
Irodai frissítés, 2×2 láb rács: A 600 m² nyílt iroda célzott 500 lux. Az elöregedő trofferek lecserélése szabályozott fényerősségű LED-panellámpákra ~125 lm/W-nál, az elrendezés optimalizálása után 30%-kal kevesebb lámpatesttel sikerült a tervezett megvilágítást elérni. A villogásmérés az alacsony kockázatú görbék alatt maradt, csökkentve a szem megerőltetésével kapcsolatos panaszokat. Az UGR ≤ 19-et mikroprizmás optikával és asztali szintű modellezéssel teljesítették.
Kiskereskedelmi felszerelés, vegyes CCT: Egy butik 4000 K-es paneleket használt a környezeti megvilágításhoz és 3000 K-es akcentusokat a termékdrámákhoz. Az erős R9-cel rendelkező CRI 90 természetes bőrtónusokat és élénk textíliákat biztosít. Az eladópadló ~800–900 luxot ért el kiegyensúlyozott kontraszt mellett, és a tükröződés a ≤ 22-es tervezési célon belül maradt.
A szilárd alapok megakadályozzák a webhelyekkel kapcsolatos problémák 90%-át. Szállítás előtt ellenőrizze a mennyezeti modult és a tartozékkészleteket, és előzetesen teszteljen egy mintakészletet a tényleges fényerőszabályzó rendszerrel. Ha erősebb házakra vagy hőutakra van szüksége, tekintse át az alumínium váz opciókat, például a márkát Alumínium héjú mennyezeti panel könnyűszerkezeti példája annak megértéséhez, hogy a keretek és a hőelnyelő hogyan befolyásolják a stabilitást az idő múlásával. A lépésről lépésre történő előkészítéshez a márka útmutatója bekapcsolva A LED panellámpák felszerelésének eszközei és lépései az alapokat lefedi.
Gyakori tünetek és gyors ellenőrzések:
Látható villogás alacsony elsötétítési szinteken: ellenőrizze az illesztőprogram típusát és a vezérlési protokollt; különböző fényerő-görbék tesztelése.
Vakítási panaszok: váltson át mikroprizmás optikára, és nézze meg újra az elrendezést; ellenőrizze a mennyezet reflexióját.
Egyenetlen fényerő: ellenőrizze az illesztőprogram kimenetét és csatlakozásait; vizsgálja meg a diffúzor integritását és a panel tájolását a szélekkel megvilágított mintákhoz.
A szélekkel megvilágított panelek ultravékonyak, és fényvezető lemezt használnak az egyenletesség érdekében; A háttérvilágítású panelek LED-eket helyeznek el a diffúzor mögé, gyakran nagyobb hatékonysággal és könnyebben szabályozható a vakítás. Válasszon a vastagsági határok, a hatékonysági célok és az UGR-szükségletek alapján.
Nem. Az irodák és az osztálytermek általában 19-nél nagyobb UGR-t céloznak meg, de a kiskereskedelem és a forgalom 22-nél kényelmesebb lehet. Használja a CIE UGR-módszerét és a helyiséggeometriát az érvényesítéshez, nem pedig egy általános címkére hagyatkozva.
Keresse meg a mért villogási százalékos és frekvenciaadatokat a fényerő-szabályozási szintek között, és hasonlítsa össze az IEEE 1789 útmutatásaival. Az illesztőprogram kialakítása és a fényerő-szabályozási protokoll egyaránt számít.
A biztonsági jelölések (Észak-Amerikában UL; Európában CE/ENEC) asztali tét. Az észak-amerikai engedményekért tekintse meg az aktuális DLC SSL listát. Ellenőrizze az LM-80/TM-21 dokumentációját is az élettartamra vonatkozó követelésekhez.
Tipikusan IP44 a fröccsenésnek és gőznek kitett zónákhoz. A száraz belső terek IP20/40 védettségűek. Poros vagy nedves ipari területeken vegye figyelembe az IP65 vagy magasabb szintű védelmet.
Igen. Nappali és hálószoba esetén célozzon meg 2700–3500 K hőmérsékletet, CRI ≥ 80 és kényelmes, 100–300 lux körüli teljesítmény mellett. Fürdőszobákban emelje fel az IP44-et, ahol valószínű a nedvességnek való kitettség.