Автор: Хуан Час публікації: 27-01-2026 Походження: Сайт

Світлодіодні панелі є скрізь — від відкритих офісів і аудиторій до клінік, магазинів, готелів, складів і житлових кімнат. Цей посібник показує роздрібним торговцям і дистриб’юторам, як підібрати правильну панель для кожного середовища, за допомогою практичного робочого процесу, заснованого на стандартах, драйверів із низьким рівнем мерехтіння, надійних сертифікатів, а також перевірених матеріалів і теплового дизайну.
Світлодіодні панельні світильники забезпечують рівномірне, низькопрофільне загальне освітлення зі звичними розмірами стельових модулів, простою установкою та широкою сумісністю з сучасними засобами керування. Для дистриб’юторів привабливість полягає в передбачуваній продуктивності, широкому застосуванні в усіх галузях та артикулах, які чітко відповідають решіткам стель або поверхневим/підвісним комплектам. Для розробників та підрядників панельні світильники можуть забезпечити освітлення, яке відповідає завданням, і комфортні візуальні умови в поєднанні з правильною оптикою та драйверами.
Загальні переваги включають:
Тонкий форм-фактор і чіткі лінії підходять для сучасних інтер'єрів
Рівномірне розсіювання, що зменшує нерівності та тіні
Широкий діапазон розмірів (наприклад, 600 × 600 мм, 2 × 2 фути, 1 × 4 фути, 2 × 4 фути) із гнучкістю монтажу

Панелі з боковим освітленням розміщують світлодіоди по периметру та використовують світловодну пластину для поширення світла, що забезпечує надтонкі профілі та плавне розсіювання. Панелі з підсвічуванням розташовують світлодіоди позаду розсіювача, зазвичай досягаючи більшої ефективності та легшого контролю відблисків за допомогою мікропризматичної оптики. Ні те, ні інше не є універсальним 'кращим'; правильний вибір залежить від вашої цільової ефективності, товщини, візуального комфорту (UGR) і конверта вартості.
Більшість комерційних стель допускають вбудовані панелі у вигляді троферів, але каркаси та підвісні комплекти покривають бетонні палуби, відкриті конструкції та естетичні потреби. Перевірте тип стелі, глибину порожнини та розташування драйвера (інтегрований чи дистанційний) і переконайтеся, що комплекти аксесуарів відповідають вашому стельовому модулю. Для швидкого сканування поширених комплектів кріплення та форматів перегляньте розділ категорії панелей на сайті бренду під описовим прив’язним текстом лінійка світильників і варіанти монтажу.
Опалові розсіювачі забезпечують м’яке рівномірне світло, а мікропризматична оптика та стільникові аксесуари з антивідблиском можуть зменшити яскравість під великими кутами огляду, щоб допомогти досягти цільових показників уніфікованого рейтингу відблиску (UGR). Якщо проект вимагає UGR ≤ 19 (типово для офісів і класних кімнат), виберіть оптику з контрольованою яскравістю та підтвердьте це за допомогою розрахунків UGR на основі додатків, а не лише загального значка 'UGR≤19'.

Цільові показники на робочих місцях: для робочих приміщень у закритих приміщеннях підсумки європейського стандарту вказують типові цільові показники підтримуваної освітленості та візуального комфорту — наприклад, близько 500 люкс для офісних робочих станцій, CRI ≥ 80 і UGR ≤ 19 — див. офіційний огляд EN 12464-1:2021 від Performance in Lighting: EN 12464-1:2021 огляд робочих місць у приміщенні.
Метод відблисків: Уніфікований рейтинг відблисків CIE пропонує послідовний спосіб прогнозування дискомфортних відблисків; Інформаційний бюлетень консорціуму DesignLights є чітким прикладом: Пояснювач DLC щодо UGR і додатків.
Мерехтіння: щоб контролювати часову модуляцію світла, багато команд посилаються на рекомендовану практику в IEEE 1789-2015; деталі щодо прийнятного мерехтіння та частоти тут: Резюме рекомендованої практики IEEE 1789.
Тривалість служби: Перевірте випробування світлодіодного пакета/модуля через LM‑80 і проекцію TM‑21, яка підтримує вимоги про збереження світлового потоку; стислий технічний пояснювач доступний в архіві Міністерства оборони США: Огляд DOE щодо тестування LM‑80.
Захист від проникнення: рейтинг IP, визначений IEC 60529, визначає придатність для запилених або вологих приміщень; Intertek чітко описує схему: IEC 60529 Рейтинг IP.
Благополуччя та якість: WELL Building Standard v2 включає функції контролю відблисків, якості світла та адекватності освітлення; перегляньте це практичне резюме: Короткий опис освітлення WELL Building Standard v2.
Безпека та програми: UL (Північна Америка), CE/ENEC (ЄС) вказують на відповідність безпеці; ENEC також включає фабричне спостереження. Кваліфікація DLC SSL у Північній Америці може підтримувати відповідність енергетичній програмі; перевірте поточну версію, коли знижки мають значення. Чернетка наступних вимог SSL доступна тут: Проект технічних вимог DLC SSL V6 (квітень 2025 р.) (підтвердьте остаточну версію, перш ніж робити претензії).
Люмен та ефективність (лм/Вт): встановлюйте цілі за застосуванням; ефективні панелі зазвичай перевищують 120 лм/Вт, з вищими значеннями для промислових потреб.
CRI та R9: CRI ≥ 80 підходить для більшості приміщень; CRI ≥ 90 із сильним R9 допомагає роздрібній торгівлі та охороні здоров’я кольоровими завданнями.
CCT: 2700–3500 K для гостинності/побуту; 4000–5000 K для офісів/освіти/охорони здоров’я/промисловості.
UGR і оптика: обирайте оптику, яка контролює яскравість під високим кутом, і перевіряйте UGR на місці.
Показники мерехтіння: шукайте виміряний відсоток і частоту мерехтіння відповідно до вказівок щодо низького ризику IEEE 1789.
Рейтинг IP: відповідність навколишньому середовищу (IP20/40 для сухих приміщень; IP44 для вологих приміщень; IP65+ для запилених/вологих зон).
Якість електрики: Коефіцієнт потужності (типовий ≥0,9) і обмеження сумарних гармонійних спотворень (THD) можуть бути визначені проектом.
4. Як вибрати: практичний процес вибору

Почніть із типу місця та завдання. Як приблизний метод планування, загальна кількість люменів кімнати ≈ цільовий люкс × площа ÷ (CU × LLF), де CU – це коефіцієнт використання, а LLF – коефіцієнт втрати світла. Приклад: a 90 м⊃2; офіс при 500 люкс із CU 0,6 і LLF 0,8 передбачає ≈ 500 × 90 ÷ (0,6 × 0,8) ≈ 93 750 люменів. Якщо вибрані вами світлодіодні панелі освітлюють 4000 люменів кожна, ви попередньо заплануєте приблизно 23–24 панелі, а потім удосконалите їх за допомогою фотометричних інструментів і обмежень компонування.
Для офісів і класів прагніть до UGR ≤ 19 і CRI ≥ 80–90 із CCT близько 4000–5000 К. Використовуйте мікропризматичну або стільникову оптику, щоб обмежити висококутову яскравість і покращити візуальний комфорт у відбиваючих приміщеннях. Роздрібна торгівля часто поєднує тепліші CCT (3000–4000 K) із CRI ≥ 90, щоб зробити товари популярними, зберігаючи прийнятний UGR (часто ≤ 22 у торгових залах).
Віддавайте перевагу драйверам постійного струму, розробленим для мінімізації видимого мерехтіння в діапазоні затемнення. Переконайтеся, що світлодіодні пакети пройшли випробування LM‑80 і що твердження світильника про збереження світлового потоку підтверджено проекцією TM‑21 із відповідною тривалістю випробувань. Зберігайте позначки безпеки (UL/CE/ENEC) у файлі та перевіряйте список DLC, якщо знижки важливі.
Розкриття інформації: KEOU Lighting - наш продукт. Як приклад того, як дистриб’ютор може орієнтуватися в асортименті, покупець може скласти короткий список мікропризматичних SKU з підсвічуванням для офісів і класів, а потім порівняти таблиці даних щодо показників мерехтіння, посилань LM‑80/TM‑21 і позначок безпеки. Зберігайте цю оцінку узгодженою для всіх постачальників.
Перевірте тип стелі (прокладна решітка чи штукатурка/бетон), доступну глибину порожнини, комплекти аксесуарів, спосіб підключення та протокол керування (0–10 В, DALI, фаза). Щоб отримати практичну підготовку та безпеку, перегляньте покрокове керівництво внутрішнього встановлення: інструменти та кроки для встановлення світлодіодних ліхтарів на панелі та супровідну примітку міркування про проводку та сумісність драйверів.

Розробка до 500 люкс підтримується на робочих площинах з UGR ≤ 19, CRI ≥ 80–90 і CCT 4000–5000 K. Зберігайте мерехтіння на низькому рівні відповідно до вказівок IEEE 1789, щоб зменшити зорову втому під час роботи з екраном. Панелі з мікропризмами допомагають контролювати відблиски в яскравих інтер’єрах, що відбивають світло.

Цільове освітлення 300–500 люкс залежно від віку та завдань, з UGR ≤ 19 і CRI ≥ 80–90. Включіть затемнення для режимів AV. У багатоцільових кімнатах вибирайте драйвери, які зберігають стабільний вихід при затемненні, щоб запобігти стробоскопічним ефектам.

Загальні зони та клініки часто мають освітлення 300–500 люкс з UGR ≤ 19. Використовуйте CRI ≥ 90, де важлива точна передача кольору (наприклад, у зонах оцінки). Прагніть до сильного контролю мерехтіння та, якщо пріоритетом є можливість очищення, розгляньте корпуси IP40–IP54 і герметичні дифузори.

Плануйте вищу освітленість (часто 750–1000 люкс у поєднанні з акцентними шарами). Використовуйте CRI ≥ 90 із сильним R9 для насичених червоних і виберіть CCT 3000–4000 K, щоб відповідати настрою бренду. Порогові значення UGR зазвичай ≤ 22 у торгових залах; координуйте акцентне освітлення з панелями, щоб уникнути різких контрастів.

Вестибюлі та громадські місця віддають перевагу теплим CCT (2700–3500 K) з CRI ≥ 80–90 і помірною освітленістю, часто близько 300–500 люкс в активних зонах. Плавне затемнення та хороша поведінка водія на низьких рівнях забезпечують комфортну атмосферу. У гостьових кімнатах типові менша освітленість і пошарове освітлення.

Вибирайте високоефективні світлодіодні панельні світильники для виробництва світла або чистих зон, де потрібна плоска однорідна площина стелі. Типові діапазони: 300–750 люкс (більше для детальної збірки), UGR ≤ 22–25, CRI ≥ 80, CCT 4000–5000 К. Для запилених або вологих приміщень використовуйте IP65+ і забезпечте надійні теплові шляхи.

Житлові приміщення зазвичай мають освітлення приблизно 100–300 люкс із CRI ≥ 80 і теплою температурою CCT 2700–4000 K. Для ванних кімнат і кухонь може знадобитися IP44 у зонах, які піддаються впливу вологи, тоді як для спалень і віталень можна використовувати IP20.
Використовуйте цей компактний контрольний список, щоб послідовно оцінювати будь-яку лінію панелі:
Пакет перевірки: позначки безпеки (UL/CE/ENEC), перелік DLC, якщо потрібно, звіт про упаковку LM‑80 і проекція TM‑21.
Контроль мерехтіння: виміряний відсоток/частота мерехтіння відповідно до вказівок щодо низького ризику IEEE 1789; стабільний на затемнених рівнях.
Оптичний комфорт: мікропризматична або подібна оптика, де націлений UGR ≤ 19/22; розрахунки UGR на основі програми.
Фотометрика та ефективність: файли IES, однорідність і лм/Вт, що відповідають класу проекту (≥120–140 лм/Вт для ефективних характеристик).
Відповідність навколишньому середовищу: IP20/40 для сухих приміщень; IP44 для вологих приміщень; IP65+ для запилених/вологих.
Елементи керування та підключення: 0–10 В, DALI або фазове затемнення підтверджено; помічена сумісність драйверів; запчастини в наявності.
Рекламні оголошення: умови гарантії, задокументована історія відмов, тестування партії, мінімальна кількість замовлень, час виконання, упаковка.
7. Приклад таблиці нейтральних даних і таблиця відповідності
Подумайте про це як про читання харчової етикетки. Типова панель із підсвічуванням може містити 4000 лм при 32 Вт (125 лм/Вт), CRI 90, CCT 4000 K, UGR '≤ 19 з мікропризматичною оптикою', PF ≥ 0,9, THD ≤ 15%, відсоток мерехтіння драйвера < 1% при повній потужності, IP40 і Знаки безпеки UL/CE/ENEC. Потім ви перехресно перевірите LM‑80 на світлодіодний пакет і проекцію TM‑21, що підтверджує вимогу L70, а також будь-який список DLC, якщо вам потрібні знижки.
| Пункт відповідності | Що це означає | Що просити |
Знак безпеки (UL/CE/ENEC) |
Відповідність регіональним стандартам безпеки |
Номери сертифікатів та обсяг; фабричне спостереження (ENEC) |
LM‑80 (світлодіодний корпус) |
Задокументоване тестування збереження просвіту |
Марка/модель світлодіодів, температури випробувань, тривалість (≥6000 год) |
Проекція ТМ‑21 |
Проекція збереження світлового потоку на основі даних LM‑80 |
Проекція L70/L90 в межах; розміри вибірки |
Показники мерехтіння (IEEE 1789) |
Ризик тимчасової модуляції через затемнення |
Відсоток/індекс мерехтіння та метод перевірки частоти |
Свідчення УГР |
Контроль відблисків дискомфорту в додатку |
Тип оптики та застосування UGR розрахунки |
Рейтинг IP (IEC 60529) |
Пило/водостійкість для навколишнього середовища |
IP-код, пломби, примітки щодо очищення |
DLC (де актуально) |
Кваліфікація ефективності/контролю для отримання знижок |
Перелік поточних версій та ідентифікатори моделі |
Оновлення офісу, сітка 2×2 фути: A 600 м⊃2; відкритий офіс орієнтований на 500 люкс. Заміна застарілих троферів світлодіодними панелями з контрольованою яскравістю ~125 лм/Вт досягла проектної освітленості на 30% менше світильників після оптимізації макета. Вимірювання мерехтіння залишалося нижче кривих низького ризику, зменшуючи скарги на напругу очей. UGR ≤ 19 було досягнуто за допомогою мікропризматичної оптики та настільного моделювання.
Роздрібне оздоблення, змішана CCT: Бутік використовував 4000 K панелей для освітлення навколишнього середовища та 3000 K акцентів для ефекту продукту. CRI 90 із сильним R9 забезпечує природні відтінки шкіри та яскравий текстиль. Торгове приміщення досягло ~800–900 люкс зі збалансованою контрастністю, а відблиски залишалися в межах ≤ 22 цільового значення.
Надійні основи запобігають 90% проблем сайту. Перевірте комплекти стельового модуля та аксесуарів перед доставкою та попередньо протестуйте зразок комплекту з фактичною системою затемнення. Якщо вам потрібні міцніші корпуси чи теплові шляхи, перегляньте варіанти з алюмінієвим каркасом, як у цього бренду приклад легкої конструкції стельової панелі з алюмінієвої оболонки, щоб зрозуміти, як рами та тепловідведення впливають на стабільність з часом. Для покрокової підготовки дивіться посібник бренда Інструменти та кроки для встановлення світлодіодних панелей охоплює основи.
Загальні симптоми та швидкі перевірки:
Видиме мерехтіння на низьких рівнях затемнення: перевірте тип драйвера та протокол керування; перевірте різні криві затемнення.
Скарги на відблиски: перейдіть на мікропризматичну оптику та перегляньте компонування; перевірити відбивну здатність стелі.
Нерівномірна яскравість: перевірте вихід і підключення драйвера; Перегляньте цілісність розсіювача та орієнтацію панелі для проектів з краєвим освітленням.
Панелі з підсвічуванням по краях ультратонкі та використовують світловодну пластину для рівномірності; панелі з підсвічуванням розміщують світлодіоди позаду розсіювача, часто з більшою ефективністю та легшим контролем відблисків. Вибирайте на основі обмежень по товщині, цільових показників ефективності та потреб UGR.
Ні. Офіси та навчальні кімнати зазвичай націлені на UGR ≤ 19, але роздрібна торгівля та обіг можуть бути комфортними при ≤ 22. Використовуйте метод CIE UGR і геометрію приміщення для перевірки, а не покладайтеся на загальну марку.
Подивіться на виміряний відсоток і частоту мерехтіння для різних рівнів затемнення та порівняйте їх із вказівками IEEE 1789. Дизайн драйвера та протокол затемнення мають значення.
Знаки безпеки (UL у Північній Америці; CE/ENEC у Європі) — це настільні кілки. Щоб отримати знижки в Північній Америці, перевірте поточний список DLC SSL. Також перевірте документацію LM‑80/TM‑21 на предмет довічних вимог.
Зазвичай IP44 для зон, схильних до бризок і пари. Сухі внутрішні приміщення можуть використовувати IP20/40. Для запилених або вологих промислових зон розгляньте IP65 або вище.
так Для віталень і спалень орієнтуйтеся на 2700–3500 K з CRI ≥ 80 і комфортною потужністю близько 100–300 люкс. У ванних кімнатах перейдіть до IP44, де ймовірний вплив вологи.